Filmai per TV Sausio 1 – 7

Ekskursantė, True Grit, Walter Mitty ir kiti savaitės filmai per Lietuvos TV kanalus.

Savaitės filmai pradedant penktadieniu ir baigiant ketvirtadieniu. Programa paimta iš 15min.lt ir TV24.lt.

Penktadienis Sausio 1
Šeštadienis Sausio 2
Sekmadienis Sausio 3
Pirmadienis Sausio 4
Antradienis Sausio 5
Trečiadienis Sausio 6
Ketvirtadienis Sausio 7

Penktadienis Sausio 1

LRT

22:45 Kaip Hektoras laimės ieškojo (Hector and the Search for Happiness) | 2014
Europos ir PAR filmas su Simon Pegg (Shawn of the Dead) apie psichiatrą, po pasaulį ieškantį laimės paslapties. Kritikų labai blogai įvertintas, žiūrovų daug geriau.

TV3

19:00 Gražuolė ir pabaisa (Beauty and the Beast) | 1991
Labai svarbus Disney istorijoje animacinis filmas, užtikrinęs tolesnę sėkmingą ateitį. Nors pakilimas iš ilgos nesėkmių duobės prasidėjo nuo ankstesnio darbo Little Mermaid, būtent šis darbas iškėlė studiją į naujas aukštumas, o po jo sekė dar ne vienas labai geras animacinis filmas. Iki šiol patenka į IMDb top 250.

Nepatyres_plakatas23:00 Nepatyręs | 2015
Svarbus lietuviško kino žingsnis – sėkmingas bandymas pagal užsienio filmo licenciją pastatyti savo versiją. Įkvėpta Joseph Gordon-Lewitt režisuoto filmo Don Jon, lietuviška komedija pasakoja apie Andriaus Bružo herojų, kuris po skyrybų su mylimąja bando išmokti meilės ir įgauti patirties.

00:50 Ultravioletas (Ultraviolet) | 2006
Labai šio filmo laukiau, mat tai buvo Equilibrium režisieriaus Kurt Wimmer tolesnis darbas, bet deja kaip ir ko gero visiems, teko nusivilti. Idėja apie ateities pasaulį, kuriame egzistuoja tarsi vampyrai, ir pagrindinė Milla Jovovich herojė, turinti supergalių, atrodė įdomiai, bet rezultatas gavosi labai prastas.

LNK

21:00 Pagirios Tailande (The Hangover Part II) | 2011
Populiariosios komedijos apie naktį siautėjančius, o ryte nieko nepamenančius vyrukus, tęsinys nukelia į Tailandą.

23:05 Šešios kulkos (6 Bullets) | 2012
Pagal įvertinimus geresnis nei dažniausiai įprasta filmas su Van Damme ir jo dukra. Žmonių paieškų specialistui tenka surasti pagrobtą mergaitę ir susikauti su nusikaltėlių tinklu.

BTV

hellboy21:30 Pragaro vaikis (Hellboy) | 2004
Meksikietį režisierių Guillermo del Toro išgarsinęs filmas pagal komiksą apie mūsų pasaulyje gyvenantį demoną ir jo panašių supergalių herojų kompaniją, kovojančią su piktomis jėgomis.

 

TV6

23:00 Broliai Grimai (Brothers Grimm) | 2005
Labai mėgstu Terry Gilliam filmus (Twelve Monkeys, Brazil), bet ši istorija nelabai patiko, įvertinimai irgi nekokie. Garsieji pasakų kūrėjai (Matt Damon ir Heath Ledger) čia vaizduojami kaip apgavikai, pragyvenantys inscenizuodami kovas su raganomis ir kitais padarais, ir vieną dieną užsirauna ant tikros juodosios magijos.

lrytasTV

christine01:05 Kristina (Christine) | 1983
Garsusis siaubo filmas pagal Stephen King romaną apie atgijusį ir žudyti žmones pradedantį automobilį. Režisavo tokiais filmais tuomet išgarsėjęs John Carpenter (Halloween, The Thing).

 

TV1

23:05 Paskutinis šansas įsimylėti (Last Chance Harvey) | 2008
Snobo kine vėl romantika, tik šįkart su vyresniais herojais, susitinkančiais Londone – Dustin Hoffman ir brite Emma Thompson – už vaidmenis nominuoti Auksiniam Gaubliui.

LRT Kultūra

18:10 Ekskursantė | 2013

ekskursante_fotoSAVAITĖS FILMAS!

Vienas stipriausių pastaruoju metu matytų lietuviškų filmų. Vilniaus geto režisieriaus Andriaus Juzėno pastatyta tikra istorija apie tremties į Sibirą metu iš traukinio pabėgančią mergaitę ir jos ilgą ir įvairių įvykių kupiną kelionę namo į Lietuvą. Apžvalga.

santa01:10 Santa | 2014
Dar vienas lietuviškas filmas, statytas teatro scenaristo Mariaus Ivaškevičiaus (Madagaskaras, Išvarymas) apie išsiskyrusios moters ir jos sūnaus kelionę į Laplandiją.

 

Šeštadienis Sausio 2

LRT

23:45 Užkibo (Knocked Up) | 2007
Populiarių komedijų režisieriaus Judd Apatow (40 Year Old Virgin, Funny People) filmas su vienodus vaidmenis kepančiu, bet vis tiek linksmu Seth Rodgen ir daugelio nemėgstama Katherine Heigl apie vienos nakties nuotyki tarp nepažįstamu, virtusį šeima. Gerai įvertinta, ypač kritikų.

TV3

21:00 Kietas riešutėlis. Puiki diena numirti (A Good Day to Die Hard) | 2013
Ketvirtoji garsios veiksmo serijos su Bruce Willis dalis, pastatyta po ilgos pertraukos (Live Free or Die Hard), buvo išties nebloga. Bet pakartoti šios sėkmės penktoje dalyje nepavyko, istorija apie CŽV šnipus Maskvoje ir atominius ginklus niekam nepatiko. Tiesa, serija kuriama ir toliau, bet naujas filmas pasakos apie jos ištakas.

22:50 Džo Bleko viešnagė (Meet Joe Black) | 1998
Vienas ankstyvųjų Brad Pitt vaidmenų, kuriame jis tampa mirties įsikūnijimu, atkeliaujančiu pasiimti Anthony Hopkins herojaus, bet nusprendžiančiu pabūti gyvūjų tarpe ir pasimokyti gyventi ir mylėti. Daug dėmesio ir prieštaringų vertinimų sulaukęs filmas, kuris gražiai žiūrisi, bet trys valandos tikrai prailgsta.

LNK

20:50 Titanų įniršis (Wrath of the Titans) | 2012
Kaip bebūtų keista, antroji Titans dalis man  labiau patiko nei pirmoji, nors bendri įvertinimai tai tokie pat prasti. Tęsinį statė kitas režisierius, gal geriau padarytas stereo 3D formatas, ir pati istorija įdomesnė pasirodė apie Persėjo kelionę į pragarą gelbėti savo tėvo Dzeuso.

thescore23:00 Atlygis (The Score) | 2001
Geras filmas su netikėtų posūkių pateikiančia istorija apie patyrusį, bet į pensiją išėjusį vagį (Robert De Niro), kurį paskutiniam darbeliui įkalba jaunas vagišius (Edward Norton). Režisuotas keistokus filmus kuriančio, ir labiausiai dėl savo balso išgarsėjusio Frank Oz (įgarsino Yodą, daug svarbiausių Muppets herojų).

BTV

ROCKNROLLA21:05 Rokenrola (RocknRolla) | 2008
Britų kriminalinio režisieriaus Guy Ritchie filmas su Gerrard Buttler apie įvairaus plauko gangsterius, bandančius nugvelbti nelegalius pinigus.

 

TV6

22:30 Rembo. Pirmasis kraujas (First Blood) | 1982
Didysis kovinis filmas, išgarsinęs Sylvester Stallone.

truegrit00:15 Tikras išbandymas (True Grit) | 2010
Daug apdovanojimų sulaukęs režisierių brolių Coen vesternas, antrą kartą ekranizuojantis to paties pavadinimo romaną (pirmas filmas statytas 1969-ais su John Wayne). 14-metė mergina pasamdo JAV maršalą (Jeff Bridges), kad kartu surastų tėvo žudikus. Taip pat vaidina Matt Damon ir Josh Brolin.

lrytasTV

21:30 Karo menas (The Art of War) | 2000
Blogai įvertintas filmas su Wesley Snipes (Blade) apie Jungtinių Tautų šnipą, atliekantį įvairias slaptas ir su įstatymais prasilenkiančias misijas siekiant taikos. Man kiek pamenu visai patiko, įdomios artimo susišaudymo scenos.

TV1

22:50 Pražūtinga audra (The Perfect Storm) | 2000
Dramatiškas filmas jei neklystu pagal tikrą istoriją su George Clooney ir Mark Wahlberg apie žvejybinį laivą, patenkantį į itin baisią audrą. Režisavo didelių epinių filmų mėgėjas Wolfgang Petersen (Das Boot, Troy, Poseidon).

Sekmadienis Sausio 3

LRT

23:00 Viki, Kristina, Barselona (Vicky Cristina Barcelona) | 2008
Labiausiai patikęs iš režisieriaus Woody Allen naujesnių europietiškų filmų. Meilės trikampis tarp Javier Bardem, tuometės režisieriaus mūzos Scarlett Johansson ir Rebecca Hall, kuri buvo nominuota Gaubliui. Bet ryškiausiu tapo aštriosios Javier žmonos vaidmuo, atliktas Penelope Cruz, kuri laimėjo Oskarą.

TV3

22:30 Volterio Mičio slaptas gyvenimas (The Secret Life of Walter Mitty) | 2013
Kažkada labai nemėgau Ben Stiller, bet po kelių naujesnių filmų visiškai pakeičiau nuomonę. Paties aktoriaus režisuota istorija pasakoja apie žurnale dirbantį nuotraukų techniką, kuris per visą pasaulį ieško paskutiniam viršeliui prieš žurnalo uždarymą skirtos garsaus fotografo nuotraukos.

LNK

23:00 Kruvinas deimantas (Blood Diamond) | 2006
Kartojamas stiprus ir dramatiškas filmas su Leonardo Di Caprio ir Djimon Hounsou (Amistad, Gladiator) apie deimantų kontrabandą karo apimtoje Siera Leonėje. Abu aktoriai nominuoti Oskarams, gautos dar kelios nominacijos. Režisavo Edward Zwick, Lietuvoje dirbęs statant filmą Defiance.

BTV

23:30 Zero 2 | 2010
Nors IMDb šis Emilio Vėlyvio tęsinys labai gerai įvertintas, man mažiausiai patiko iš tokių lietuviškų darbų. Trumpametražio filmo ir iš jo gimusios pirmosios dalies originalumas visiškai išblėso, o be jo keiksmažodžių lavina ir neva kriminalinės perpintos istorijos visai nesižiūri.

TV6

Cera-una-volta-il-West22:30 Kartą laukiniuose vakaruose (C’era una volta il West) | 1968
Panašu, kad TV6 nusprendė skirti vakarus retai rodomam vesterno žanrui. Jei toliau tęs šią idėją bus išties įdomu, nes daug yra puikių retai parodomų filmų, kaip ir šis, vienas geriausių itališkų spageti vesternų pavyzdžių. Režisuotas šio žanro grando Sergio Leonne, filmas pasakoja apie nepažįstamąjį, kuris imasi ginti našlę nuo geležinkelių magnato pasamdyto žudiko. 28-a vieta IMDb tope.

Pirmadienis Sausio 4

LNK

22:00 Išpirka (Ransom) | 1996
Neblogas kriminalinis filmas su Mel Gibson apie pagrobiamą turtingo žmogaus sūnų, kurio jis nesiima išpirkti, o nusprendžia pasitelkti žiniasklaidą ir taip jį atgauti.

TV1

21:00 Mano super buvusioji (My Super Ex-Girlfriend) | 2006
Keistas ir prastai įvertintas filmas su Uma Thurman apie super galių turinčią moterį, kurią palieka vaikinas, ir ji imasi jam keršyti ir šiaip gadinti gyvenimą. Gaila, kad nelabai vykęs gavosi, nes režisierius Ivan Reitman visai įdomus, jis išgarsėjo su serija Ghostbusters.

Antradienis Sausio 5

LNK

oceans-eleven22:00 Oušeno vienuoliktukas (Ocean’s Eleven) | 2001
Sėkmingas ir trilogija tapęs režisieriaus Stephen Soderbergh kriminalinis filmas su George Clooney, Brad Pitt ir kitais garsiais aktoriais apie sumaniai suorganizuotą trijų kazino apiplėšimą.

 

TV6

saving-private-ryan22:00 Gelbstint eilinį Rajaną (Saving Private Ryan) | 1998
Didingas ir turbūt net geriausias Stephen Spielberg filmas apie Antrą pasaulinį karą su Tom Hanks. Pagrindinis ir dar 4 Oskarai, 30-a vieta IMDb tope.

 

Trečiadienis Sausio 6

TV3

22:30 Suvokimas (Knowing) | 2009
Prastas įdomaus režisieriaus Alex Proyas (The Crow, Dark City) filmas su Nicholas Cage apie profesorių, kuris laiko kapsulėje randa skaičių sąrašą, kuris nurodo jau nutikusius ir dar būsimus pragaištingus įvykius.

LNK

hanna22:00 Hana (Hanna) | 2011
Įtemptas režisieriaus Joe Wright (Atonement, Pride and Prejudice) filmas su jo atrasta jauna aktore Saoirse Ronan. Čia ji tampa paaugle, visą gyvenimą augintą tėvo miškuose ir mokyta žudyti, ir galiausiai pasiunčiama į misiją Europoje. Taip pat vaidina Eric Bana ir Cate Blanchett.

Ketvirtadienis Sausio 7

LRT

21:30 Nusikaltėlių armija (L’armee du Crime) | 2009
Gerai įvertintas prancūzų filmas apie būrį įvairaus plauko jaunuolių, kurie bando kovoti su nacių okupacija.

 

Parašykite pirmą komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *