Filmai per TV Gruodžio 4 – 10

Cowboys & Aliens, Dazed and Confused ir kiti įdomesni savaitės filmai per Lietuvos TV kanalus.

Savaitės filmai pradedant penktadieniu ir baigiant ketvirtadieniu. Trumpai apie beveik visus pagrindinių Lietuvos kanalų filmus. Nepaminėti tik labai prasti ir visai neverti dėmesio darbai, TV ar video filmai, nesurašyti dienos seansai ir kartojimai. Programa paimta iš 15min.lt ir TV24.lt.

Penktadienis Gruodžio 4
Šeštadienis Gruodžio 5
Sekmadienis Gruodžio 6
Pirmadienis Gruodžio 7
Antradienis Gruodžio 8
Trečiadienis Gruodžio 9
Ketvirtadienis Gruodžio 10

Penktadienis Gruodžio 4

LRT

22:45 Į naktį (Into the Night) | 1985
Vis tik ne vien kovinius filmus penktadieniais LRT rodo. Bet panašu, kad tik senesnius. Keistai skambanti istorija apie vyruką, po žmonos apgaulės išvažiuojantį į naktinį Los Andželą ir susitinkantį nepažįstamąją, kurią persekioja keli piktadariai. Filmas lyg ir komiškas turėtų būti, bet iš aprašymo nelabai suprasi. Vaidina Michelle Pfeiffer (originalioji Moteris-katė), Jeff Goldblum (išgarsėjo su The Fly), epizode pasirodo net dainininkas David Bowie.

TV3

19:30 Princesė ir varlius (The Princess and the Frog) | 2009
Kartojamas smagus Disney animacinis filmas, vertas dėmesio jau vien dėl to, kad išpopuliarėjus kompiuterinei grafikai studija neapleido tradicinės pieštos animacijos. Klasikinės pasakos interpretacija Naujajame Orleane iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti svetima ir nelabai aktuali, bet iš tiesų labai smagiai žiūrisi ir ypač klausosi. Puikus ir lietuviškas įgarsinimas, ypač Giedriuko.

21:20 Toras. Tamsos pasaulis (Thor: The Dark World) | 2013
Marvel superherojaus filmo, sukurto pagal skandinavų mitologiją, tęsinys.Nieko ypač įspūdingo neparodo, bet istoriją apie Žemės gelbėjimą nuo dieviškų užkariautojų pratęsia įtikinamai. Ta tamsi nuotaika aišku panaudota vardan mados, nes kaip susitarę visi komiksų herojai po Dark Knight „ieško“ savo tamsiųjų pusių. Žiūrovam patiko, kuriama trečia dalis.

BTV

instinct21:30 Instinktas (Instinct) | 1999
Visai įdomus filmas su Anthony Hopkins apie nuo pasaulio atsiskyrusį gorilų tyrinėtoją, kuris patenka į psichopatų kalėjimą, nes žiauriai nužudo kelis afrikiečius.

 

TV1

22:50 Žmonos maištas (Potiche) | 2010
Snobo kine prancūzų filmas su veteranais Catherine Deneuve ir Gerard Depardieu apie verslininką, kurį jo darbuotojai paima įkaitu, ir visa veiklos atsakomybė pereina iki tol tuo visiškai nesidomėjusiai jo žmonai.

Šeštadienis Gruodžio 5

LRT

dazed_confused23:05 Išmuštieji iš vėžių (Dazed and Confused) | 1993
Smagus filmas apie pradinę mokyklą baigančius paauglius ir jų paskutinę išbandymų dieną, tarsi “krikštynas”, kurias pagal kai kurias gan žiaurias tradicijas rengia vyresni gimnazijos (high school) moksleiviai. Daug panašių filmų yra, bet šis įdomus dėl laikmečio (1976) ir tuo, kad padėjo išgarsėti unikaliam režisieriui Richard Linklater, pastačiusiam seriją Before Sunrise, Before Sunset, Before Midnight ir nuostabų 2014-ųjų filmą Boyhood. Be to, įdomu pažiūrėti į jaunus vėliau išgarsėjusius aktorius kaip Milla Jovovich (5th Element, Resident Evil), Matthew McConaughey (Dallas Buyers Club, Interstellar) ir kitus. Beje, naujasis režisieriaus filmas apie koledžio beisbolo žaidėjus Everybody Wants Some, kuris pasirodys kitais metais, yra taip vadinamas “dvasinis įpėdinis”.

TV3

19:30 Vienas namuose (Home Alone) | 1990
Na, tolesni ankstyvi šeštadienio filmai iki Kalėdų aiškūs. Gaila tik, kad verta žiūrėti tik pirmas dvi dalis, vėliau prasidėjo visiškos nesąmonės.

the-fast-and-the-furious21:35 Greiti ir įsiutę (The Fast And The Furious) | 2001
Antras vakaro filmas taip pat turbūt ilgam suplanuotas, jei visą seriją rodys tai ir gerokai į kitus metus persiris. Super filmas iš tiesų, nepaisant skirtingų nuomonių. Pirmą dalį ne kartą žiūrėjau ir tikrai vertas istorinio vardo, mat išsiplėtė už kino ribų ir pradėjo (ar kai kur paskatino) automobilių lenktynių ir tiuningo kultūrą. Dar dabar pamenu kaip iš kino teatro išėję kas su automobiliais riaumojo varikliais kiek galėjo.

01:45 Traukinys į Jumą (3:10 to Yuma) | 2007
Retokai pastaruoju metu pasirodančio rimtojo vesterno žanro filmas su Russel Crowe ir Christian Bale apie ūkininką, sutinkanti trumpam priimti pasaugoti nuožmų nusikaltėlį kol atvyks traukinys, o šis bando palaužti savo prižiūrėtojo valią ir ištrūkti. Režisavo James Mangold, pastatęs įsimintinus Girl, Interrupted bei Walk the Line ir dabar tapęs Wolverine filmų vedliu.

LNK

23:10 Stebėtojų lyga (Watchmen) | 2009
Įspūdingas ir daug dėmesio sulaukęs filmas pagal grafinį romaną, pastatytas spec efektų ir sulėtinimų mėgėjo Zack Snyder (300, Man of Steel). Man per paini pasirodė istorija apie alternatyvų pasaulį su buvusiais keistų galių turinčiais super herojais. Bet tikrai vertas dėmesio kaip atsvara labiau tradiciniams filmams apie komiksų herojus.

TV6

19:00 Krokodilas Dandis (Crocodile Dundee) | 1986
Čia jau visiems vyresniems bus pažįstamas, turbūt garsiausias užsienio herojus dar spėjęs į Sovietmečio laikus. Australų filmas apie ekscentrišką krokodilų gaudytoją.

22:30 Kelionė į Ameriką (Coming to America) | 1986
Įdomiai čia TV6 ant senienų patraukė. Vienas vėl gi turbūt geresnių žinomesnių Eddie Murphy pasirodymų, Afrikos princo vaidmenyje, kuris atkeliauja į JAV ieškoti savarankiškos protingos žmonos. Dviem Oskarams nominuotas (kostiumai ir makiažas).

TV1

22:50 Nenuoramos (Restless) | 2011
Festivaliuose mėgiamo ir drąsių temų nebijančio režisieriaus Gus Van Sant (Good Will Hunting, Milk) romantiška drama apie mirtinai sergančią merginą (Mia Wasikowska), sutinkančią keistą į laidotuves mėgstantį ateiti vaikiną. Kartu jie dar susiduria su Antrojo pasaulinio karo japonų kario vaiduokliu. Skamba keistai, bet žiūrovų neblogas įvertinimas (kritikam nepatiko).

Sekmadienis Gruodžio 6

TV3

21:45 Šimto žingsnių kelionė (The Hundred-Foot Journey) | 2014
Labai gražus filmas mėgstantiems maisto tematiką. Chocolat režisieriaus Lasse Hallstrom darbas apie indų šefo šeimą, kuri atsikrausto į nedidelį pietų Prancūzijos miestelį ir ten atveria savo resotraną. Bėda ta, kad jis yra tiesiai priešais ilgametį garsų prancūzišką restoraną, turintį Michelin žvaigždutę ir vadovaujamą griežtos Hellen Mirren. Už vaidmenį aktorė nominuota Gaubliui.

LNK

21:45 Ponas ir ponia Smitai (Mr. and Mrs. Smith) | 2005
Garsusis veiksmo filmas, ilgam suvedęs Angelina Jolie ir Bradd Pitt. Čia jie tampa vedusia pora, nežinančia, kad tiek vienas, tiek kitas yra samdomi žudikai. Ir, kaip netikėta, gauna užsakymą nužudyti vienas kitą. Režisavo tokių filmų specialistas, pirmosios Bourne serijos autorius Doug Liman.

BTV

23:00 Informatorius (The Insider) | 1999
Kartojama tikra istorija apie informatorių, Russel Crow suvaidiną chemiką, kuris ryžtasi televizijos laidos vedėjui Al Pacino atskleisti tiesą apie cigarečių gamyboje naudojamas itin kenksmingas medžiagas. Režisuotas Michael Mann (Public Enemies, Heat), gavo net septynias Oskaro nominacijas.

TV6

19:00 Paskutinis jaunikio išbandymas (Meet the Parents) | 2000
Trilogija tapusi komedija su Ben Stiller ir Robert De Niro dėmesio centre apie jauno vyruko bandymus įtikti jaunosios tėvui – buvusiam CŽV agentui.

Pirmadienis Gruodžio 7

LNK

22:00 15 šlovės minučių (15 Minutes) | 2001
Prastas filmas su Robert De Niro, ypač kritikų nuomone, apie detektyvą, turintį sustabdyti savo nusikaltimus filmuojančią ir taip žiniasklaidos dėmesio siekiančią žudikų porą.

BTV

21:30 Žemės branduolys (The Core) | 2003
Irgi prastas fantastinis filmas apie kelionę į Žemės branduolį, siekiant sugrąžinti įprastą planetos sukimosi tempą. Vaidina aktorė Hilary Swank, turinti keistą neoficialų titulą kaip “mažiausiai verta gauto Oskaro apdovanojimo” už filmą Million Dollar Baby.

TV1

23:30 Suvilioti nepažįstamąjį (Perfect Stranger) | 2007
Na ir trečias prasto pirmadienio filmas su Halle Berry (Oskaras už Monster’s Ball) ir Bruce Willis apie žurnalistę, bandančią įrodyti, kad garsus verslininkas yra jos vaikystės draugės žudikas, ir įsiveliančia į pavojingą žaidimą su mirtimi.

Antradienis Gruodžio 8

LNK

22:00 Susišaudymas (Shoot ‘Em Up) | 2007
Visai smagiai susižiūrėjęs greito veiksmo filmas, labiau net primenantis žaidimą. Clive Owen (Children of Men) yra neaiškus vyrukas, turintis apsaugoti kūdikį nuo gaujos nusikaltėlių. Ir per susišaudymus užuot rūkęs cigaretes kramtantis morkas.

TV6

outbreak20:00 Epidemija (Outbreak) | 1995
Visai patikęs jau senas filmas su Dustin Hoffman, anksčiau garsia aktore Rene Russo (vėl sulaukusią dėmesio už filmą Nightcrawler) ir Morgan Freeman apie išgalvoto Ebola tipo viruso epidemiją. Įdomu, kad pastatytas pagal dokumentinę knygą apie virusus The Hot Zone. Režisavo didelių istorijų mėgėjas Wolfgang Petersen (Troy). Išties geras filmas, spėju, kad ir šiomis dienomis puikiai susižiūrėtų ir klausimas ar kas po to geresnį šia tema buvo sukūręs.

Trečiadienis Gruodžio 9

TV3

22:30 Pasveikink mirtį kitą dieną (Die Another Day) | 2002
Paskutinis ir prasčiausias iš ankstesnės Bondo kartos filmų su Pierce Brosnan, kuriam šįkart talkina jau minėta Halle Berry (tuomet buvo keliskart rinkta gražiausia garsenybe, matyt užtai tokie ir vaidmenys). Turbūt vienintelė iš naujesnių Bondo serijų kurios nematęs, nes išskyrus tikrai įsiminusį Madonna titulinį gabalą kažkaip niekuo daugiau ši dalis neišsiskyrė. Gal nebent nematomais automobiliais, bet ir tai sulaukė labai daug kritikos iš Bondo gerbėjų, kad jau žengia į sci-fi sritį.

LNK

22:00 Kaubojai ir ateiviai (Cowboys & Aliens) | 2012

cowboysSAVAITĖS FILMAS!

Čia ilgai galima pasakot, nes man filmas išties patiko nepaisant prastokų įvertinimų. Esu rašęs apžvalgą, tad daug nesiplėsiu. Trumpai tai Iron Man kūrėjo Jon Favreau bandymas sujungti sci-fi ir westerno žanrus, ekranizuojant grafinį romaną. Taikliai parinktas Daniel Craig ir Harrison Ford duetas, super aukštos kokybės kompiuterinė grafiką ir daug smagių dinamiškų scenų. Bet va neprilipo žiūrovams, ką jau apie kritikus kalbėti. Gaila, tikrai eičiau žiūrėti kokio tęsinio.

TV6

23:40 Rekrūtas (The Recruit) | 2003
Keistai negirdėtas trileris su Al Pacino ir Colin Farrell apie jauną CŽV mokinį, kurio mokytojas paprašo padėti išaiškinti galimą šnipą žvalgyboje.

LRT Kultūra

Kreuzweg22:30 Kryžiaus kelias (Kreuzweg) | 2014
Gerai įvertintas vokiečių filmas apie dabartinius laikus ir fundamentalistų katalikų šeimoje augančią paauglę Mariją, kuri pašventusi savo gyvenimą Jėzui ir siekia pati tapti šventąja. Ko gero aukšti balai suteikti ne tik už drąsią radikalią istoriją, bet ir už pastatymą – rašoma, kad filme panaudota tik 14 ilgos trukmės nejudančios kameros kadrų, tad vien dėl to įdomu pažiūrėti.

Ketvirtadienis Gruodžio 10

LRT

21:30 Amerikos gangsteris (American Gangster) | 2007
Stiprus filmas su Denzel Washington ir Russell Crowe, režisuotas Ridley Scott. Biografinis filmas aštuntojo dešimtmečio Niujorke apie juodaodžių narkotikų prekybos mafijos vadovą ir detektyvą, bandantį jį sustabdyti.

 

TV6

HotelRwanda22:00 Ruandos viešbutis (Hotel Rwanda) | 2004
Labai gerai įvertintas filmas, patenkantis į IMDb 250 pagal tikrą istoriją apie viešbučio savininką Ruandoje, priglaudusį daugiau nei tūkstantį Tutsi pabėgėlių kai buvo vykdomas jų genocidas pilietinio karo su Hutu kariuomenę metu.

 

Parašykite pirmą komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *