Filmai per TV Lapkričio 20 – 26

Men in Black 3, Up ir kiti įdomesni savaitės filmai per Lietuvos TV kanalus.

Savaitės filmai pradedant penktadieniu ir baigiant ketvirtadieniu. Trumpai apie beveik visus pagrindinių Lietuvos kanalų filmus. Nepaminėti tik labai prasti ir visai neverti dėmesio darbai, TV ar video filmai, nesurašyti dienos seansai ir kartojimai. Programa paimta iš 15min.lt ir TV24.lt.

Penktadienis Lapkričio 20
Šeštadienis Lapkričio 21
Sekmadienis Lapkričio 22
Pirmadienis Lapkričio 23
Antradienis Lapkričio 24
Trečiadienis Lapkričio 25
Ketvirtadienis Lapkričio 26

Penktadienis Lapkričio 20

LRT

dragon22:45 Drakonas. Briuso Li istorija (Dragon: The Bruce Lee Story) | 1993
Kaip ir ko gero daugeliui užaugusių pirmųjų videokasečių laikmetyje, Bruce Lee man išlieka vienas ryškiausių vaikystės simbolių, tad stengiuos peržiūrėti viską ką tik įmanoma susijusio su jo istorija. Šis filmas buvo bene pirmasis didesnio dėmesio sulaukęs bandymas, kuriame Bruce Lee įkūnijo tuomet gan populiarus ir ko gero vienintelis galėjęs tą padaryti aktorius Jason Scott Lee (dėl bent šiokio tokio žinomumo Holivude po epizodinio vaidmens Back to the Future II). Neverta galbūt gilintis kiek tikroviškai atkuriama Bruce istorija, tam tikslui yra ne vienas dokumentinis ir vaidybinis filmas (rekomenduočiau Hongkonge pastatytą Young Bruce Lee), bet susižiūri visai smagiai. Režisierius Rob Cohen vėliau pastatė ne vieną garsų filmą su The Fast and The Furiuos priešakyje.

TV3

untitled19:30 Aukštyn (Up) | 2009
Sunku išsirinkti Pixar animacinių filmų favoritą, bet kažkada bandžiau prisiminti visus matytus ir susidėlioti pagal paliktų įspūdžių skalę. Ir būtent Up įsivardinau kaip patį geriausią ir labiausiai įsiminusį dėl savo visiškai neįprastos istorijos apie pagyvenusį vienišą dėdulę, jo kelionę į tolimiausią pasaulio kraštą bei daugybę staigmenų pakeliui.

 

21:20 Geležinis žmogus 3 (Iron Man 3) | 2013
Paskutinis kol kas filmas apie Marvel superherojų, kuris nepaisant vis to paties Robert Downey Jr. herojaus ir panašios kaip kituose filmuose istorijos, sulaukia gerų atsiliepimų ir finansinės sėkmės. Ši ko gero mažiausiai patiko ir net negaliu išskirti kažko ypatingo, nebent kovas tarp krūvos automatinių Iron Man klonų.   .

23:55 Mačetė žudo (Machete Kills) | 2013
Na čia tai visiškas fenomenas ir dar vienas patrakėlio režisieriaus Robert Rodriguez (Desperado, Sin City) talento įrodymas. Idėja, pirmiausia gimusi kaip trumpas netikras filmo treileris Rodriguez ir Tarantino dviejų filmų rinkinyje Grindhouse, ir jos herojus, (ne)suvaidintas žmogaus-legendos Danny Trejo taip visus sužavėjo, kad sulaukė net dviejų pilnametražių filmų. Siužeto pasakoti nėra prasmės – tai visiškas “trash” stiliaus filmas su absurdiškomis veiksmo scenomis, bet tuo ir žavus. Ypač pati pabaiga.

LNK

23:00 Džekas ir Džilė (Jack and Jill) | 2011
Perspėjimas – vienas blogiausių filmų istorijoje, kuriame šaunuolis Adam Sandler vaidina vyrą ir moterį dvynius. Gavo dešimt Razzie “apdovanojimų”.

TV6

01:05 Septyni psichopatai (Seven Psychopaths) | 2012
Kriminalinė komedija pagal jau gal ir pabostantį Guy Ritchie išpopuliarintą formatą kai suplakamos kelios istorijos. Surinkti šaunūs aktoriai: Woody Harrelson, Colin Farrell, Christopher Walken ir kiti.

TV1

22:55 Nuostabus protas (A Beautiful Mind) | 2001
Snobo kine labai svarbus ir itin gerai įvertintas biografinis filmas apie šizofrenija sirgusį mokslininką, Nobelio premijos laureatą John Nash. Už vaidmenį Russell Crowe pelnė Oskarą, taip pat apdovanojimą gavo režisierius Ron Howard, žmoną suvaidinųsi aktorė Jennifer Connely, o filmas tapo geriausiu tų metų darbu ir užima garbingą vietą IMDb tope.

 

Šeštadienis Lapkričio 21

TV3

21:00 Parkeris (Parker) | 2013

Paprastai filmų su Jason Statham nebeišskiriu, nes jis daugmaž visur tą patį Transporter herojų vaidina. Bet šįkart išimtis dėl įdomesnio režisieriaus: Taylor Hackford pastatė tokius filmus kaip Devil’s Advocate, Proof of Life, Ray. Tiesa šio istorija vėl gi atrodo tokia pat standartinė kaip ir Statham herojus: savo etikos kodą turintis vagis yra apgaunamas, paliktas mirti ir bando atkeršyti savo buvusiai komandai pavogdamas jų grobį. Dar vaidina Jennifer Lopez, tai čia kaip pažiūrėsi, ir pliusas, ir minusas gali būti.

LNK

21:15 Vyrai juodais drabužiais 3 (Men in Black 3) | 2012

mib1SAVAITĖS FILMAS!

Šiaip nestatyčiau šio filmo į pirmą planą, bet kažkaip šią savaitę nėra nieko tokio super ypatingo. Matyt visi „taupo“ Kalėdų sezonui. Naujausia (kol kas) humoristinės fantastinės serijos dalis su Will Smith ir Tomme Lee Jones, prie kurių šįkart prisijungia pastarojo herojų praeityje vaidinantis ir tinkamai parinktas Josh Brolin (Milk, No Country for Old Men). Pati idėja apie kelionę į praeitį, kad eilinį kartą išgelbėti pasaulį nuo pražūties, visai įdomi, nors ir nenustebina kažkuo ypatingu. Smagu pažiūrėt ir dėl septintojo dešimtmečio stilistikos bei „retro-future“ dizaino idėjų. Beje, jau yra informacijos apie 4-ą dalį, kurioje agentai jau patys keliaus į tolimą planetą.

BTV

22:10 Baudėjas (The Punisher) | 2004
Jau galima sakyti ankstesnės kartos bandymas ekranizuoti dar vieną Marvel komiksų herojaus istoriją. Šįkart jokių super galių – tik žiaurus kerštas už išžudytą šeimą. Matyt dėl to ne itin ir patiko, Beje, ir kiti herojaus bandymai filmuose nebuvo sėkmingi – pirmasis pasirodė dar 1989 su Dolph Lundgren ir nukeliavo praktiškai tiesiai į videokasetes. O vėliau išleistas atnaujinimas Punisher: War Zone sutiktas taip pat prastai.

TV6

19:00 Kaip atsikratyti vaikino per 10 dienų (How to Lose a Guy in 10 Days) | 2003
Retokai tokius filmus žiūriu, dar rečiau patinka, bet ši visai nieko pasirodė romantiška komedija apie moterų žurnalo rašytoją, kuri sumano eksperimentą straipsniui – susirasti vaikiną ir po to jį greitai mesti. Verta užmesti akį pažiūrėti kaip visai kitokiame vaidmenyje atrodo anksčiau keiktas, o pastaruoju metu taip liaupsinamas Matthew McConaughey (Interstellar, Oskaras už Dallas Buyers Club).

Sekmadienis Lapkričio 22

LRT

22:00 Elžbieta: aukso amžius (Elizabeth: The Golden Age) | 2007
Po ilgos pertraukos sukurtas tęsinys apie garsiąją Anglijos karalienę su Cate Blanchett, kuris šįkart susitelkė į vėlyvąjį intrigų, karų ir kitų pavojų pilną jos valdymo laikotarpį. Bet tokios sėkmės ir įvertinimų kaip pirmoji dalis nesulaukė.
TV6

guilty23:50 Pripažinkit mane kaltu (Find Me Guilty) | 2006
Čia visai įdomiai atrodo – negirdėtas filmas su Vin Diesel (Riddick, Fast Furious) labai neįprastame vaidmenyje (net su plaukais!). Tikra istorija ir vieno ilgiausių teismų JAV atkartojimas, kuriame gausybe nusikaltimų kaltinamas mafijozas Jack DiNorscio nusprendė pats ginti save ir taip sulaukė didžiulio dėmesio ir palaikymo. Taip pat vaidina šauniausia Game of Thrones žvaigždė Peter Dinklage, o režisavo Sydney Lumet – klasikinių filmų 12 Angry Men, Network ir kitų, vertinamų kaip vieni geriausių istorijoje, autorius.

LNK
22:10 Nelauktas smūgis (Sucker Punch) | 2011
Smagu, kad LNK pastaruoju metu vis tokių fantastinių ar šiaip „gykiškų“ filmų parodo, anksčiau šiuo atžvilgiu smarkiai atsilikdavo nuo TV3. Tiesa šis filmas nelabai patiko, nes iš tiesų labiau primena muštynių žaidimą, o ne kino filmą. Režisieriui Zack Snyder tiesiog buvo atiduota visa laisvė, tai jis ir „užsivėžino“ 300 ir kituose jo filmuose gausiai naudojamais sulėtinimais bei užsodrintomis spalvomis.

BTV

23:20 Ašmenys 2 (Blade II) | 2002
Keista, kad seriją su garsiausiu Wesley Snipes herojumi pradeda nuo antrosios dalies (gal pirmą rodė ir praleidau?). Ji ne taip patiko kaip pirmoji, išskyrus labai įspūdingą pradžią. Bet tuomet nepasidomėjau ir nežinojau, kad filmą režisavo šaunusis Guillermo del Toro, vėliau išgarsėjęs su savo Hellboy ir Pan’s Labyrinth, tad dėl to būtų įdomu dar kart pažiūrėti.

 

TV6
19:00 Prarastasis (Cast Away) | 2000
Visiems turbūt žinomas ir ne kartą matytas Robert Zemeckis filmas su Tom Hanks apie negyvenamoje saloje atsidūrusį vyruką. Beje, kaip tik protmūšyje buvo klausimas apie filmą, dėl ko anksčiau nebuvau atkreipęs dėmesio – tuo metu, kai herojus gyvena saloje, filme neskamba muzikinis takelis.

From-Dusk-Till-Dawn23:00 Nuo sutemų iki aušros (From Dusk Till Dawn) | 1996
Taip pat turėtų daugeliui būti puikiai žinomas vienas ankstyvųjų Robert Rodriguez filmų su George Clooney neįprastame kovotojo su vampyrais vaidmenyje. Tradiciškai pasirodo ir režisieriaus draugelis Quentin Tarantino (jis taip pat parašė scenarijų) bei jų abiejų bendražygis Harvey Keitel.

 

Pirmadienis Lapkričio 23

BTV 

panic-room21:30 Panikos kambarys (Panic Room) | 2002
Ne kartą rodytas, bet didelį įspūdį palikęs filmas, režisuotas talentingojo David Fincher. Forest Whitaker su porininku įsibraunančius į prabangų butą, o jo naujoji šeimininkė Jodie Foster su dukra Kirsten Stewart pasislepia neįveikiamame kambaryje-seife. Ypač patiko, kad veiksmas beveik realiu laiku nepertraukiamai vyksta.

 

TV6 

23:00 Chimera (Splice) | 2009
Keistas ir vietom net nemalonus fantastinis filmas apie eksperimentus su žmogaus ir kitų gyvūnų DNR, kurių metu sukuriama pusiau žmogiška būtybė. Verta pažiūrėti, nes tokių pakankamai kokybiškų nedidelio biudžeto nepriklausomų fantastinių filmų nėra daug. Režisierius Vincenzo Natali ko gero nebus girdėtas, bet su juo garsiu kūriniu – Cube – turbūt daugelis susidūrę. Matyt dėl to ir sudomino aktorių Adrien Brody (The Pianist).

Antradienis Lapkričio 24

LNK 

22:00 Spąstai (Entrapment) | 1999
Visai neblogai susižiūrėjęs, nors ir nėra gerai įvertintas filmas apie vagis su Sean Connery ir Catherine Zeta-Jones. Verta pažiūrėti dėl scenų Malaizijos sostinėje Kuala Lumpure, tik pastatytame ir tuo metu aukščiausiame pastate pasaulyje Petronas Towers.

TV6 

23:40 Naktinis skerdynių traukinys (The Midnight Meat Train) | 2008
Japonas Ryuhei Kitamura kažkada labai sudomino filmais Versus ir Azumi, tačiau vėliau persimetė iš kautynių filmų į siaubo tematiką. Didesnio biudžeto bandymas nei ankstesni režisieriaus filmai, su „lietuvių“ kino žvaigžde Vinnie Jones ir dar visai nežinomu Bradley Cooper (American Sniper, Hangover serija). Šiaip įvertinimai žiūriu nėra tokie tragiški, bet man pačiam labai nepatiko. Nei istorija įdomi, ypač jos finalas, tas siaubas ant šlykštumo pastatytas ir vis viena trūksta kokybės kaip tokio lygio filmui.

Trečiadienis Lapkričio 25

TV3 

22:30 Paskutinė riba (Unthinkable) | 2010
Filmus su Samuel L. Jackson rekomenduoju ir pats žiūriu atsargiai, nes nepaisant jo kultinių vaidmenų, ne veltui jis turi pravardę „vaikštantis čekis“ ir gali pasigirti rekordiniu kiekiu vaidmenų (IMDb šiuo metu jam priskirti 163). Bet šis atrodo gerai įvertintas, kartu vaidina Matrix bendražygė Carrie-Anne Moss, o istorija apie tardytoją ir FTB agentą, kurie kartu iš įtariamojo sužino apie tris sprogimams paruoštas atomines bombas.

BTV 

interview-with-the-vampire21:30 Interviu su vampyru (Interview with the Vampire) | 1994
Jei čia ne atsitiktinumas ir BTV žada trečiadienius skirti garsiem senesniem filmam, tai labai smagu. Labai didelį įspūdį palikusi vampyrų istorija, turbūt nepralenkta nė vieno kito šios tematikos darbo. Dar jauni aktoriai Bradd Pitt, Tom Cruise, Antonio Banderas, ir gaila vėliau iki prastų filmų nusiritęs Christian Slater. Neil Jordan režisūra, kurio paskutinis kol kas didelis darbas buvo itin kokybiškas ir deja nutrauktas serialas The Borgias.

LRT Kultūra

22:30 Nesveikai laiminga (Sykt lykkelig) | 2010
Norvegų filmas apie moterį, kuri išlaiko optimistišką ir pozityvų žvilgsnį į gyvenimą, nepaisant įvairių negandų ir savo vyro poelgių.

Ketvirtadienis Lapkričio 26

LNK

22:00 Žudikas manyje (The Killer Inside Me) | 2010
Festivaliuose mėgstamo, bet ne visada gerų įvertinimų nesulaukiančio britų režisieriaus Michael Winterbottom (The Mighty Heart) filmas apie Teksaso šerifą, kuris pasirodo esąs žudikas maniakas. Šįkart prastas bandymas.

TV6

22:00 Skrydžio planas (Flightplan) | 2005
Gerų įvertinimų nesulaukęs, bet man patikęs filmas su Jodie Foster apie įvykius lėktuve, skrendančiame iš Berlyno į JAV, kuriame pradingsta herojės dukra, ir niekas nepripažįsta, kad ji iš vis buvo skrydyje. Gal intrigos išpynimas daugeliui nepatiko, gal kad viskas vienoje vietoje vyksta. Man ko gero pats režisierius Robert Schwentke imponuoja, už tai ir Insurgent labai patiko (tolesni Divergent filmai taip pat jam patikėti).

 

 

Parašykite pirmą komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *