Šimtas kelių iki grabo lentos

„Šeimos bičo“ kūrėjas Sethas MacFarlane‘as antrą kartą bando sėkmę didžiajame ekrane. Šįkart tik su tikrais aktoriais, seniai matytuose komiškuose Laukiniuose Vakaruose.

 

A Million Ways to Die in the West

Režisierius: Seth MacFarlane | Aktoriai: Seth MacFarlane, Charlize Theron, Liam Neeson

Biudžetas: 40 milijonų | Pajamos: nuo Gegužės 30 d.

IMDb: 6.6 | Metacritic: 45

A Million Ways to die in the West, Seth MacFarlane

Smagu, kad „Šeimos bičo“ sumanytojas Sethas MacFarlane‘as ėmėsi kurti filmus. Apie jo debiutinį filmą Tedis paskelbus prieš porą metų per balandžio 1, visi galvojo, jog tai tik pokštas, tačiau iš tiesų gavosi išskirtinis baisiai linksmas filmas. Aišku, autoriaus humoro jausmas ir stilius labai specifinis ir prie jo reikia priprasti, bet jei net ir kartais patinka paklausyti Pyterio ar Steno nesąmonių, naująjį MacFarlane‘o filmą tikrai verta pažiūrėti.

Atrodo buvau teisus anksčiau spėdamas, kad vesterno žanras po ilgos pertraukos grįžta į populiarumą, tik imamasi ne tradicinių filmų, o įvairių interpretacijų ar žanrų derinių. Kaubojai ir ateiviai, Vienišas klajūnas ir galiausiai Džango įrodė, kad vesternai gali būti labai įvairūs ir skirtingų stilių bei nuotaikų. Šimtas kelių iki grabo lentos tęsia šiuos drąsius bandymus ir siūlo aštriai pasijuokti iš vesterno stereotipų.

Drąsiu filmo bandymu tikrai galima pavadinti režisieriaus sprendimą skirti sau pagrindinę rolę. MacFarlane‘as vaidina avių fermerį Albertą, kuris nekenčia visko, kas susiję su Laukiniais Vakarais ir filmo pradžioje praranda savo merginą. Dažniausiai žiūrovai ne itin mėgsta kai filme vaidina režisierius, o dar ir pagrindinėje rolėje. Aišku, MacFarlane‘as visada įgarsina pagrindinius savo personažus kaip Tedį ar Pyterį. Bet naujame filme, ypač jo pradžioje atrodo kad tai yra vos ne asmeninis MacFarlane‘o pasirodymas – net man jo per daug. O žinant praėjusių metų Oskarų ceremonijos istoriją klausimas ar daug kam patiks į jį tiek ilgai žiūrėti.

Laimei, pasirodžius Charlize Theron herojei situacija pasikeičia į gerąją pusę. Atrodo šia role aktorė, dažniausiai apsiimanti rimtus vaidmenis, išties mėgavosi. Ana laikinai atvyksta į miestelį laukti savo nemylimo vyro, kuris yra taikliausias ir nuožmiausias nusikaltėlis Vakaruose. Susidūrusi su Albertu, ji imasi jį mokinti taikliai šaudyti ir bendrai ištraukti jį iš amžino nepasitikėjimo savimi ir Vakarų neapykantos liūno. Jų romantiška istorija išties nustebino nuoširdumu, pasirodo, MacFarlane‘as ne tik nešvankius juodo humoro juokelius moka svaidyti.

Aišku, žinant filmo pavadinimą ir stilių tokių be abejo netrūksta ir dauguma jų susiję su mirtimi ir kitais Laukinių Vakarų pavojais. Vesterno stereotipai čia visai smagiai pašiepiami, taikliai pateikiami iš šiuolaikinės perspektyvos taip tarsi atitraukiant pagrindinius herojus ir žiūrovą nuo šio dažnai absurdiško spektaklio. Aišku, ne viskas atrodo juokinga, mano manymu per daug panaudota jo taip mėgstamų nuorodų, bet yra ir nemažai išties gerai apgalvotų ir sumanių pokštų. Ypač patiko keliskart per filmą sugrįžtanti istorija apie šypsenas senosiose nuotraukose.

Šimtą kelių iki grabo lentos tiesiog smagu pažiūrėti, tiesa pora valandų gali pasirodyti ir per daug. Svarbiausia, kad pasibaigus filmui apsidžiaugi galėdamas išeiti į šiandieninį pasaulį, o ne senuosius Laukinius Vakarus, kur galima mirti nuo šūvių, laukinių gyvūnų, indėnų, įvairių tipų gyvačių, kalnakasybos, su higiena susijusių ligų ir taip toliau ir panašiai.

Tedis 2 Tedis visame pasaulyje uždirbo daugiau nei pusę milijardo dolerių (net dešimt kartų viršijo biudžetą), tad be abejonės bus filmo tęsinys. Kol kas daug informacijos nėra, išskyrus tai, kad filmas pasirodys kitų metų birželį, o jame vaidins ta pati pagrindinė komanda ir prie jos prisijungs Amanda Seyfried iš Šimto kelių.
Tedis 2
Tedis visame pasaulyje uždirbo daugiau nei pusę milijardo dolerių (net dešimt kartų viršijo biudžetą), tad be abejonės bus filmo tęsinys. Kol kas daug informacijos nėra, išskyrus tai, kad filmas pasirodys kitų metų birželį, o jame vaidins ta pati pagrindinė komanda ir prie jos prisijungs Amanda Seyfried iš Šimto kelių.

 

 

Parašykite pirmą komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *