Ernis

Garsiausias Iksmenų herojus keliauja į Japoniją. Deja, tai nelabai įdomi kelionė.

 

The Wolverine

Režisierius: James Mangold | Aktoriai: Hugh Jackman

Biudžetas: 100 milijonų | Pajamos: liepos 26 d.

IMDb: n.d. | Metacritic: 42

The Wolverine, Hugh Jackman

Nors Ernis (lietuviškai skamba kur kas prasčiau nei Wolverine) be abejonės yra pats garsiausias ir daugiausia dėmesio sulaukiantis Iksmenų herojus, jam su savo filmais nelabai sekasi. Pirmasis filmas Iksmenai: pradžia. Ernis (X-Men Origins: Wolverine) liūdnai pagarsėjo tuo, kad internete pasirodė labai ankstyva nebaigta jo versija. Jį kaip ir buvo galima tikėtis iškeikė kritikai, bet finansiškai filmas buvo pakankamai sėkmingas, kad iškart būtų patvirtintas tęsinys. Nepaisant įvairių blogybių, pirmasis filmas turėjo įdomių dalykų, pavyzdžiui Ryano Reynoldso herojus Wade Wilson/Deadpool.

Apie Ernio tęsinį buvo daug kalbėta, bet pradiniai planai nebuvo įgyvendinti. Filmą turėjo režisuoti pats Darrenas Aronofsky ir būtų buvę labai įdomu pamatyti jo versiją, gal net prilygstančią Nolano Batmanui. Bet jis pasitraukė iš projekto dėl ilgo darbo Japonijoje, be to planus sužlugdė tragiškasis 2011-ųjų žemės drebėjimas ir cunamis. Vėliau darbai buvo vėl pradėti ir režisieriaus darbas patikėtas taip pat gan neįprastam šiuo atveju autoriui Jamesui Mangoldui, kurio įvairią filmografiją sudaro romantiškos dramos, siaubo filmai, vesternai ir tokie gausių apdovanojimų sulaukę darbai kaip Mergina su trūkumais (Girl, Interrupted) ir Ties jausmų riba (Walk the Line).

Pagrindinis naujojo Ernio filmo privalumas ir išskirtinumas, be abejo, pati Japonija. Veiksmas prasideda Antrojo pasaulinio karo metu Nagasakyje, tada persikelia į dabartinius laikus JAV ir po trumpos ir nuobodžios pažinties su į depresiją puolusiu ir visus palikusiu herojumi (susiję su trečiosios Iksmenų dalies įvykiais, tad verta būtų prieš tai ją pamatyti) vėl grįžta Japoniją. Loganą pakviečią Nagasakio sprogdinimo metu išgelbėtas karys, dabar jau pasenęs ir baisai turtingas. Jis neva nori padėkoti už išgelbėtą gyvybę, bet, žinoma, turi kitų planų.

Nepaisant Japonijos grožio ir išties įvairių filme rodomų vietų bei kelių įdomesnių scenų (kova ant lekiančio greitojo traukinio), naujojo Ernio problema yra ta, kad jame iš esmės nėra nieko naujo. Pirmoje dalyje bent jau buvo galima sužinoti herojaus atsiradimo istoriją, o šis filmas yra tiesiog atskiras epizodas, nieko nelemianti nei šio nei kitų veikėjų istorijose. Piktadariai, kurie dažniausiai traukia antras herojų filmų dalis, čia irgi neišskirtiniai, netgi nindzės atrodo nuobodžiai. Į siužetą net neverta gilintis, nes atrodo paanalizavus viskas subyrės, erzina veikėjo sapnai ir prisiminimai.

Vienintelis kūrėjas, kuris išties neblogai padirbėjo, yra scenografas Francois Audouy (dirbo prie Žmogaus-voro serijos ir kitų didelių panašių filmų), bent jau už įspūdingą besikeičiančią lovą, kurią galima pamatyti ir filmo klipe, tad vėl gi dėl to neverta eiti į kiną.

Spėju kad neverta filmo žiūrėti ir 3D formatu. Peržiūrėjau 2D versiją ir neatrodo, kad stereovaizdas suteiktų kažkokių apčiuopiamų privalumų, nebent toje pačioje traukinio scenoje, nes filmas buvo ne filmuotas 3D kameromis, bet konvertuotas.

Bendrai tai keistoka, kad studijos pasirinko tokį populiariojo herojaus vystymo kelią. Galbūt buvo sugalvota išties įdomi vizija su Darrenu Aronofsky, bet dabartinis filmas yra tiesiog eilinis darbas, neturintis jokios ilgalaikės įtakos. Na, bet galima pasiguosti tuo, kad Ernis nėra vienintelis, nešantis Iksmenų vėliavą – Iksmenai: pirma klasė buvo išties įspūdingas filmas, galbūt ir geriausias iš visų kol kas sukurtų šešių. Jo tęsinyje kitais metais sugrįš ne tik naujieji, bet ir ankstesni serijos herojai.

X-Men: Days of Future Past  Kitos vasaros pradžioje išvysime susivienijusius senus ir naujus Iksmenų herojus. Prie Pirmos klasės McAvoy’aus ir Fassbenderio komandos prisijungs garsieji Jackmanas, Halle Berry, Ellen Page ir kiti. Trasko vaidmuo patikėtas net Peteriui Dinklage’ui iš Sostų karų. Kiek nuvilia tai, kad filmą režisuos pirmųjų dalių autorius Brianas Singeris, bet Pirmos klasės autorius Matthew Vaughnas taps prodiuseriu. Filmas pasakos apie keliones laiku, tai irgi gali būti kiek paveltas.
X-Men: Days of Future Past
Kitos vasaros pradžioje išvysime susivienijusius senus ir naujus Iksmenų herojus. Prie Pirmos klasės McAvoy’aus ir Fassbenderio komandos prisijungs garsieji Jackmanas, Halle Berry, Ellen Page ir kiti. Trasko vaidmuo patikėtas net Peteriui Dinklage’ui iš Sostų karų. Kiek nuvilia tai, kad filmą režisuos pirmųjų dalių autorius Brianas Singeris, bet Pirmos klasės autorius Matthew Vaughnas taps prodiuseriu. Filmas pasakos apie keliones laiku, tai irgi gali būti kiek paveltas.

 

Parašykite pirmą komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *