Tintino nuotykiai

Smagus ir įtraukiantis animacinis filmas, pastatytas svajonių komandos: Steveno Spielbergo ir Peterio Jacksono.

The Adventures of Tintin

Režisierius: Steven Spielberg | Aktoriai: Jamie Bell, Andy Serkis, Daniel Craig

Biudžetas: 130 milijonų | Pajamos: 374 milijonai

IMDb: 7.4 | Metacritic: 86

Adventures of Tintin, Spielberg, Jackson

2011-ieji buvo nuobodūs vertinant animacinius darbus, išskyrus vieną kitą novatorišką idėją buvo leidžiami tik nuspėjami tęsiniai ar garsių serijų atsišakojimai, tad Tintinas atrodė išties intriguojančiai. Smagu, kad ilgas jo laukimas išties pasiteisino: CGI filmas sudomina nuo pat pirmų kadrų ir įtraukia į greitą bei dinamišką kelionę po nuostabias vietas, pilnas nuotykių ir netikėtų siužeto vingių.

Kaip ir buvo galima viltis, Tintinas iš tiesų yra tarsi animacinis Indiana Džounsas. Nieko nuostabaus, mat būtent šis belgų dailininko Herge komiksų herojus itin sužavėjo Spielbergą kai tik jis pabaigė darbus prie pirmojo Indianos filmo. Kai kažkas jam pasakė, kad šių kūrinių stiliai yra panašūs, Spielbergas nedelsiant užsakė visas Tintino knygas ir bandė pastatyti filmą dar devintajame dešimtmetyje. Planams nepavykus šios idėjos atsisakė iki pat 2002-ųjų, kai vėl įsigijo filmo teises (per visą tą laiką niekam nepavyko įtikinti Herge palikimo saugotojų dėl ekranizacijos) ir po gan ilgų derybų bei atidėliojimų pagaliau buvo pradėti darbai.

Tiesa, gan greitai buvo apsispręsta statyti ne vaidybinį, o animacinį filmą. Būtent Peteris Jacksonas įtikino Spielbergą, kad reikia statyti CGI filmą panaudojant aktorių judesių fiksavimą (motion capture). Po filmo kūrėjai išplatino smagų Jacksono sukurtą bandomąjį klipuką su garsiuoju Tintino šuniuku, kurį jis ir pristatė Spielbergui.

Nors baiminausi, kad Tintino veikėjai atrodys per daug panašūs į specifinius Roberto Zemeckio animacinius filmus, čia jie atrodo labiau animaciniai ir už tai kur kas smagesni, gyvesni, o ne tarsi dirbtinai iš mirusių prikelti aktoriai. Tiesa, viena problema mano manymu išlieka – jaunų veikėjų veidai atrodo kur kas blankiau ir tuščiau nei pagyvenusių personažų. Pats Tintinas kai kuriuose epizoduose atrodo tarsi lėlė. Bet į jį žiūrėti ilgą laiką netenka, o daugelis kitų veikėjų išties įspūdingi ir charakteringi. Animacija sukurta itin kruopščiai ir tiksliai, perteikiamos net mikroišraiškos. Bet vis tik man keista, kad kūrėjai nebando eiti fotorealizmo kryptimi kaip kad darė Final Fantasy autoriai. Galbūt tiesa tai, kad žmonės nenori žiūrėti labai tikroviškų CGI filmų, nes tame nemato prasmės?

Kitas sužavėjęs dalykas, prie kurio retokai užkliūna dėmesys, buvo apšvietimas. Be abejo, kompiuterinės technologijos nuolat žengia į priekį, tad galima tikėtis įvairių naujovių ir kokybės šuolių, bet čia šviesos žaismai nustebino ne tik techniškai, bet ir sužavėjo meniškai. Malonūs buvo ir stiklo, permatomų paviršių efektai. O apie tokius privalomus dalykus kaip tikroviškas vanduo, dulkių, smėlio dalelių judėjimas net neverta plėstis. Techniškai Tintinas yra tikrai aukščiausios prabos, o smulkius nesklandumus priverčia pamiršti vis labiau prikaustantis veiksmas. Retam filmui pavyksta taip sudominti, kad pamiršti apie viską kitką ir visiškai pasineri į jo pasaulį, bet Tintinas tą daro puikiai. Ypač patiko paralele rodomi praeities epizodai, gudriai sumontuoti su dabartimi ir vis nustebinantys.

Pastaruosius trejus metus ėmęsis vien prodiusavimo darbų (šešerius, jei neskaičiuosime bereikalingo ketvirtojo Indianos Džounso), Spielbergas įrodo, kad vis dar gali naudotis bet kokiais įrankiais ir sukurti nuostabų ir nuoširdų filmą. Sėkminga ateitis jam tikrai garantuota, o jis su Peteriu Jacksonu jau sutarė dėl antrojo filmo, kuriame apsikeis režisieriaus ir prodiuserio rolėmis. Manau galima drąsiai laukti ilgos ir įdomios Tintino nuotykių serijos – komiksų prikurta į valias.

Parašykite pirmą komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *